آشنایی با سیستم پرداخت های بین‌المللی
آشنایی با سیستم پرداخت های بین‌المللی

این وبینار در مورد چی هست؟

ورود به بازارهای جهانی، چه به عنوان مسافری که تنها چند روز در یک سفر خارجی است و چه به عنوان تاجری که به داد و ستد با سایر کشورها می‌پردازد و چه به عنوان مشتری که از طریق اینترنت به دنبال خرید کالا یا خدماتی در خارج از کشور است، مستلزم آشنایی با فرهنگ و نحوه پرداخت‌های ارزی در کشور مطبوع است. اما متاسفانه اغلب ایرانیان در مراودات مالی با خارج ازکشور دچار سردرگمی و زیان ناشی از عدم آگاهی می‌شوند. در این وبینار، مهندس میثم عبدالهی، مدیر عامل شرکت پیمنت اکسپرس ما را با سیستم پرداخت‌های بین المللی و باید و نباید‌های آن، خواهند کرد. 

 

قراره چی یاد بگیریم؟

 1. تاریخچه پول 
 2. آشنایی باسیستم SWIFT و Wire Transfer 
 3. آشنایی با سیستم وسترن یونیون 
 4. آشنایی باسیستم مانی گرام 
 5. آشنای با کیف پول‌های الکترونیکی مثل پی‌پال و وب‌مانی 
 6. کارکردن با کیف‌پول‌های الکتروونیکی به صورت عملی 
 7. آشنایی کامل با انواع مسترکارت و ویزاکارت‌های بین‌المللی 
 8. آشنایی کامل با قوانین پرداخت در حوزه‌های بین‌الملل
 9. نحوه دریافت درآمد ارزی و تبدیل آن به ریال 

 

این کلاس به چه افرادی توصیه میشه؟

 1. علاقه مندان به حوزه سرمایه گذاری
 2. تجار و فعالات اقتصادی
 3. فعالان حوزه گردشگری
 4. دانشجویان و اساتید دانشگاه
 5. مسافرین به کشورهای خارجی
 6. افرادی که قصد خرید و مبادله ارز با سایتها یا شرکت‌های خارجی دارند

 

چرا باید این کلاس رو شرکت کنیم؟

بعد از گذراندن این دوره، آشنایی قابل قبولی نسبت به پرداخت های بین‌المللی و مراودات ارزی پیدا خواهید کرد. کم هزینه‌ترین و مطمئن‌ترین راه تبادل ارزی را خواهید آموخت. و خواهید دانست برای دریافت مستر کارت، یا انجام مبادلات ارزی خود از کجا باید شروع کنید؟

 

زمان برگزاری و طول دوره:

این وبینار در یک جلسه سه ساعته برگزار می‌شود. به منظور ایجاد امکان شرکت دانشجویان و افراد شاغل، این وبینار روز پنج شنبه 25 بهمن ماه، از ساعت 14 الی 19 برگزار می‌شود. (در صورت عدم ثبت نام به حد نصاب امکان تغییر تاریخ آن وجود دارد)

 

سوالات متداول:

 

 • کلاس مجازی چیست؟ کلاس مجازی چیزی شبیه کلاس‌های درس معمولی است با این تفاوت که در زمانی مشخص، از منزل یا هر جایی که کامپیوتر و اینترنت در اختیار داشته باشید  می‌توانید وارد کلاس شوید. شما تصویر و صدای استاد را ملاحظه خواهید کرد و مانند کلاس درس معمولی میتوانید پرسشهای خود را از استاد بپرسید.

 • آیا برای شرکت در کارگاه باید تجهیزات خاصی داشته باشم؟ به جز کامپیوتری که قادر به پخش صدا باشد و اینترنت با سرعت معمولی چیز دیگری نیاز ندارید. ضمنا فعلا امکان حضور در کلاس آنلاین با استفاده از موبایل فراهم نیست.
 • اگر در ساعت برگزاری کلاس نتوانم حاضر باشم، آیا بعدا میتوانم فایل آن را ببینم؟ دسترسی آفلاین به محتوای کلاس جزو تعهدات آکادمی نیست و علاقمندان بابت آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. با اینحال بسته به نظر اساتید و برنامه آکادمی چهل در برخی کلاسها و وبینارها این دسترسی برقرار خواهد بود. در چنین حالتی مراتب پس از برگزاری کلاس به شرکت کنندگان اعلام خواهد شد.
 • آیا می‌توانم صدای کلاس را ضبط کنم؟ خیر. حق ضبط صدا و تصویر کلاسها برای استاد و آکادمی محفوظ است و شما اخلاقاً و قانوناً تعهد می‌دهید که به هیچ نحوی اقدام به ضبط کلاس نکنید. چنانچه محرض شود شرکت کننده‌ای به این امر اقدام کرده است، از ثبت نام در سایر دوره های آکادمی چهل محروم خواهد شد.
 • برای پرسش آیا لازم هست که میکروفن و دوربین داشته باشیم؟ خیر. به علت تعداد زیاد شرکت کنندگان، پرسش‌های آنها به صورت کتبی در کلاس مطرح شده و استاد پاسخگو خواهند بود.
 • اگر کلاس به حد نصاب نرسید چه می‌شود؟ اگر کلاسی به حد نصاب اعلامی نرسد،مطابق قوانین سایت مهلت ثبت نام تمدید شده و در نهایت اگر باز به حد نصاب نرسید، کلاس کنسل شده و پول شرکت کنندگان عودت داده میشود. 

 

* حتما  قوانین سایت را پیش از ثبت نام مطالعه بفرمایید.

دسته
علم اقتصاد (در انگلیسی Economics)، شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به تحلیل تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات می‌پردازد. کانون توجه دانش اقتصاد بر این است که عوامل اقتصادی چگونه رفتار و تعامل می‌کنند و اقتصادهای مختلف چگونه کار می‌کنند. در این راستا، یک تقسیم‌بندی اولیه کتابهای پایه‌ای اقتصاد، اقتصاد خرد در برابر اقتصاد کلان است. اقتصاد خرد، رفتار عوامل پایه‌ای اقتصاد، شامل عوامل فردی مانند خانوارها و شرکتها یا خریداران و فروشندگان را بررسی می‌کند. در مقابل اقتصاد کلان، کلیت اقتصاد و عوامل مؤثر بر آن شامل بیکاری، تورم، رشد اقتصادی و سیاست پولی و مالی را تحلیل می‌کند.
استاد دوره: میثم عبداللهی
 • لیسانس مهندسی پلیمرمیثم عبدالهی
 • فعالیت در حوزه صرافی از سال 1383
 • کارآفرین حوزه ارزی
 • راه‌انداز و مدیر سایت پیمنت اکسپرس از سال 1395
 • مربی کارگاه‌ها و کلاس‌های متعدد مالی
موسسه همکار: مؤسسه فرهنگی هنری چهل

مؤسسه چند منظوره فرهنگی هنری چهل در سال 1393 با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را با هدف گسترش عدالت آموزشی و توسعه فرهنگی کشور آغاز نموده است. آکادمی چهل از جمله پروژه‌های این مؤسسه برای نیل به اهداف فرهنگی خود است. 

این کلاس در حال برگزاری است.
مشخصات
کلاس های تصادفی

آتی‏‌سکه ویژه

تاریخ آغاز: ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
۱۲۰,۰۰۰ تومان

آشنایی با ارز دیجیتال

تاریخ آغاز: ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
۵۰,۰۰۰ تومان