زناشویی سالم، خانواده سالم - دور سوم
زناشویی سالم، خانواده سالم - دور سوم

 سومین دوره وبینار «زناشویی سالم، خانواده سالم»، پس از استقبال خوب علاقمندان به شرح زیر برگزار می‌شود:

به اطلاع ثبت نام كنندگان مي رساند، به دليل به حد نصاب نرسيدن،اين دوره برگزار نمي شود،

این وبینار در مورد چی هست؟

پدران و مادران ما در همان اولین سال‌های زندگی به ما یاد می‌دهند چطور نیازمان به خوردن و نوشیدن را به درستی پاسخ بدهیم. بزرگتر می‌شویم و از آنها و از معلمان‌مان، از جامعه و اطراف‌مان یاد می‌گیریم که بقیه نیازهایمان را چطور به شکلی مسئولانه و بدون اینکه آسیبی ببینیم یا آسیبی بزنیم برطرف کنیم. نیازمان به امنیت؛ نیازمان به احترام، نیازمان به دانستن، نیازمان به روابط اجتماعی و... اما درباره نحوه پاسخ‌مان به یک نیاز اصلی هیچ کس حرفی نمی‌زند: نیاز جنسی.
پرسش‌های زیادی از همان کودکی درباره‌اش داریم که کسی پاسخ نمی‌دهد. درباره‌اش نمی‌توانیم راحت حرف بزنیم. با چه کسی اصلا می‌توانیم حرف بزنیم؟ چه کسی خودش می‌داند که به ما یاد بدهد؟ و ما از کوچه و خیابان و دوستان نادان و دشمنان دانا، تلاش می‌کنیم پاسخی بیابیم برای پرسش‌ها و نیازهایمان، اما نتیجه چیست؟
ذهن‌هایی پر از خطا و خلا. جامعه‌ای پر از آسیب. و تداوم زنجیره نادانی و شرم بی منطق که نسل به نسل ادامه می‌یابد. جالب است که اغلب‌مان هم فکر می‌کنیم درباره روابط جنسي، همه چیز را میدانیم!
کارگاه حاضر، قرار است نگرش شما را نسبت به روابط جنسی تغییر دهد تا بتوانیم آن زنجیره نادانی را پاره کنیم.

 

قراره چی یاد بگیریم؟

 1. میل جنسی چه جایگاهی در زندگی ما دارد؟
 2. پاسخ درست به نیاز جنسی چه اصولی دارد؟
 3. چطور می توانیم زندگی جنسی پرشور و پر لذتی داشته باشیم؟
 4. روابط جنسي چه خطراتی دارد و چطور می شود با آنها مقابله کرد؟
 5. مراحل سه گانه یک رابطه جنسی خوب چیست؟
 6. تفاوت های زنان و مردان در واکنش های جنسی چیست؟
 7. اصول و قواعد هرکدام از مراحل سه گانه یک رابطه خوب کدام است؟

 

این کلاس به چه افرادی توصیه میشه؟

اول: زوج های جوان
دوم: افرادی که در روابط جنسی با همسرشان دچار مشکل اند
سوم: هرکسی که به رابطه بهتر فکر می کند!
 

چرا باید این کلاس رو شرکت کنیم؟

بعد از گذراندن این دوره، نگاهتان به مقوله روابط جنسي تغییر میکند؛ یاد می‌گیرید که چطور میتوانید یک همسر (شریک جنسی) خوب باشید و اگر چالشی در این مسیر برایتان ایجاد شد، چطور با آن برخورد کنید.

 

زمان برگزاری و طول دوره:

این کلاس در دو جلسه دو ساعته برگزار می‌شود. به منظور ایجاد امکان شرکت زوج‌های علاقمند به صورت مشترک در کلاس، این کلاس روز پنج شنبه 8 آذر , 15آذر، از ساعت 17 الی 19 برگزار می‌شود.

 

 

سوالات متداول:

 

 • کلاس مجازی چیست؟ کلاس مجازی چیزی شبیه کلاس‌های درس معمولی است با این تفاوت که در زمانی مشخص، از منزل یا هر جایی که کامپیوتر و اینترنت در اختیار داشته باشید  می‌توانید وارد کلاس شوید. شما تصویر و صدای استاد را ملاحظه خواهید کرد و مانند کلاس درس معمولی میتوانید پرسشهای خود را از استاد بپرسید.

 • آیا برای شرکت در کارگاه باید تجهیزات خاصی داشته باشم؟ به جز کامپیوتری که قادر به پخش صدا باشد و اینترنت با سرعت معمولی چیز دیگری نیاز ندارید. ضمنا فعلا امکان حضور در کلاس آنلاین با استفاده از موبایل فراهم نیست.
 • اگر در ساعت برگزاری کلاس نتوانم حاضر باشم، آیا بعدا میتوانم فایل آن را ببینم؟ معمولا24 ساعت پس از پایان کلاس، دسترسی به فیلم کلاس برای شرکت کنندگان به مدت یک هفته برقرار  خواهد بود.
 • آیا می‌توانم صدای کلاس را ضبط کنم؟ خیر. حق ضبط صدا و تصویر کلاسها برای استاد و آکادمی محفوظ است و شما اخلاقاً و قانوناً تعهد می‌دهید که به هیچ نحوی اقدام به ضبط کلاس نکنید. چنانچه محرض شود شرکت کننده‌ای به این امر اقدام کرده است، از ثبت نام در سایر دوره های آکادمی چهل محروم خواهد شد.
 • برای پرسش آیا لازم هست که میکروفن و دوربین داشته باشیم؟ خیر. به علت تعداد زیاد شرکت کنندگان، پرسش‌های آنها به صورت کتبی در کلاس مطرح شده و استاد پاسخگو خواهند بود.
 • اگر کلاس به حد نصاب نرسید چه می‌شود؟ اگر کلاسی به حد نصاب اعلامی نرسد،مطابق قوانین سایت مهلت ثبت نام تمدید شده و در نهایت اگر باز به حد نصاب نرسید، کلاس کنسل شده و پول شرکت کنندگان عودت داده میشود. 

 

* پیشنهاد می‌شود  قوانین سایت را پیش از ثبت نام مطالعه بفرمایید.

دسته
روان‌شناسی به مباحث رفتار و فرایندهای روانی می‌پردازد که منظور از رفتار کلیه حرکات، اعمال و رفتار قابل مشاهده مستقیم و غیرمستقیم و منظور از فرایندهای روانی مباحثی همانند احساس، ادراک، تفکر، هوش، شخصیت، هیجان و انگیزیش، حافظه و غیره است. روانشناسی انواع مختلف دارد که عبارتند از: 1- روان شناسی رشد و كودك 2- روان شناسی شخصیت 3- روان شناسی اجتماعی. 4- روان شناسی بالینی. 5- روان شناسی مرضی 6- روان شناسی كودكان استثنایی 7- روان شناسی تربیتی. «آکادمی چهل»، در این بخش، به ارائه آموزش‌های مجازی و یا مشاوره‌های آنلاین روانشناسی می‌پردازد.
استاد دوره: محمدرضا رجبی شکیب

سوابق تحصیلی:

 • پزشک عمومی، کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی

سوابق آموزشی:

 • پانزده سال سایقه روزنامه‌نگاری، مدیریت و آموزش ژورنالیسم
 • انتشار مقالات متعدد علمی در مطبوعات

مدارک اخذ شده:

 • گواهی درمانگری جنسی، زوج درمانی و درمان اختلالات اضطرابی از موسسه آموزشی مدت زیر نظر دکتر محمدعلی بشارت
 • گواهی بین المللی درمانگری جنسی از موسسه آویژه زیر نظر دکتر سیدعلی آذین
 • گواهی درمانگری بوئنی و مداخله خیانت از دکتر باقر ثنایی

تآلیفات:

 • کتاب قرمز (راهنمای سلامتی جنسی برای دختران) زیر چاپ 

سوابق کاری: 

 • 7 سال فعالیت بالینی در کلینیک‌های سلامت خانواده دانشگاه شاهد، راه نو، آوای باران، آرامش
موسسه همکار: مؤسسه فرهنگی هنری چهل

مؤسسه چند منظوره فرهنگی هنری چهل در سال 1393 با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را با هدف گسترش عدالت آموزشی و توسعه فرهنگی کشور آغاز نموده است. آکادمی چهل از جمله پروژه‌های این مؤسسه برای نیل به اهداف فرهنگی خود است. 

این کلاس در حال برگزاری است.
مشخصات
کلاس های تصادفی

آمادگی بارداری

تاریخ آغاز: ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
۱۵۰,۰۰۰ تومان