بحران بلوغ و مسئولیت والدین
بحران بلوغ و مسئولیت والدین

سن بلوغ دورانی حساس برای نوجوانان است. کشمکش بین استقلال و وابستگی، طغیان علیه مراجع قدرت بخصوص والدین و معلمان مدرسه، ایجاد نیازها و تغییرات جدید جنسی و ... از جمله دغدغه‌ها و شرایط جدید نوجوانان است. این تغییرات جسمی و روحی، از یک سو آنها را نیازمند تعامل، هدایت و روشنگری بیشتر والدین کرده و از سوی دیگر گاهی خود منشاء تنش در ارتباط میان والدین و فرزندان می‌شود.

لذا بسیاری از والدین در نحوه برخورد درست با فرزندان، بازگو کردن مسائل و نحوه پرداختن به پرسشهای جدید آنها دچار شک و ابهام هستند. از این رو حتی آنها که در برخورد با فرزندانشان تا پیش از رسیدن به سن بلوغ مشکل خاصی نداشتند، با ورود فرزندانشان به دوران بلوغ دچار مشکلات و معضلات جدید می‌شوند. بچه‌های حرف گوش کن و مطیع دیروز حالا قد علم کرده و سرکشی می‌کنند.

استاد پرآوازه روانشناسی ایران، دکتر شهرام اسلامی، در وبینار چهار ساعته «بحران بلوغ و مسئولیت والدین»، آموزش خواهند داد که چطور با فرزند نوجوان خود در شرایط بحرانی بلوغ برخورد کنیم؟ و چگونه تبدیل به دوست آنها در این دوران حساس شویم؟

 

این کلاس به چه افرادی توصیه می‌شود؟

شرکت در این وبینار برای تمام پدران و مادرانی که فرزند نوجوان دارند، امری بایسته و حتمی است. و برای کسانی که با نوجوانان ارتباط تنگاتنگ دارند، مانند معلمان و پرسنل مدرسه، شرکت در این کلاس بسیار مفید و راهگشا خواهد بود.

 

ضرورت شرکت در کلاس:

شرایط بحرانی بلوغ، نوجوانان را جزو آسیب پذیر ترین اقشار جامعه قرار داده است. لذا نه تنها داشتن رابطه درست به آنها کمک میکند تا این دوران را به خوبی پشت سر بگذارند، بلکه در اثر ارتباط و رفتار غلط والدین، امکان آسیب پذیری نوجوانان و ماندگاری آثار زیان بار آن در طول زندگی وجود دارد. لذا گذراندن وبیناری که بینش کافی را ارائه داده و در یک ساعت، خلاصه تجربه والدین بیشماری را در یک بستر علمی و روانشناسانه ارائه میدهد برای هر پدر و مادر دلسوزی واجب می‏نمایاند.

تگ‌ها
دسته
روان‌شناسی به مباحث رفتار و فرایندهای روانی می‌پردازد که منظور از رفتار کلیه حرکات، اعمال و رفتار قابل مشاهده مستقیم و غیرمستقیم و منظور از فرایندهای روانی مباحثی همانند احساس، ادراک، تفکر، هوش، شخصیت، هیجان و انگیزیش، حافظه و غیره است. روانشناسی انواع مختلف دارد که عبارتند از: 1- روان شناسی رشد و كودك 2- روان شناسی شخصیت 3- روان شناسی اجتماعی. 4- روان شناسی بالینی. 5- روان شناسی مرضی 6- روان شناسی كودكان استثنایی 7- روان شناسی تربیتی. «آکادمی چهل»، در این بخش، به ارائه آموزش‌های مجازی و یا مشاوره‌های آنلاین روانشناسی می‌پردازد.
استاد دوره: شهرام اسلامی

سوابق تحصیلی:

دکتری روانشناسی


سوابق اجرایی:

عضو بنیان نخبگان ایران
مدیر برتر آموزش سال
دارنده ایزو آموزش از سوئیس
بنیانگذار هوش اجتماعی در ایران
بنیانگذار هوش اقتصادی کودک در ایران
بنیانگذار شخصیت پردازی کودک در ایران
مدیر موسسه شخصیت پردازی کودک

موسسه همکار: مؤسسه فرهنگی هنری چهل

مؤسسه چند منظوره فرهنگی هنری چهل در سال 1393 با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را با هدف گسترش عدالت آموزشی و توسعه فرهنگی کشور آغاز نموده است. آکادمی چهل از جمله پروژه‌های این مؤسسه برای نیل به اهداف فرهنگی خود است. 

این کلاس در حال برگزاری است.
مشخصات
کلاس های تصادفی