آشنایی با تحلیل تکنیکال
آشنایی با تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال چیست و چرا تحلیل تکنیکال انجام می دهیم؟

تحلیل تکنیکال تلاشی است برای پیش‏بینی قیمت سهام و ارز در آینده با تمرکز و مطالعه روند تاریخی قیمت آن سهم. در این روش معامله‌گر با مشاهده چارت قیمت‏ها و استفاده از اندیکاتورهای (شاخص‏ها) لازم برای استراتژی خود، به تحلیل بازار می‌پردازد.
تحلیل تکنیکی را می توان برای هر نوع کالا یا شاخص یا سهام و غیره بکار برد. یک تحلیل‌گر تکنیکی معتقد است که همه اطلاعات یک سهام در سابقه قیمت آن نهفته است و از روند حرکت قیمت، می‌توان آینده آن را پیش‌بینی نمود. 

 

تحلیل تکنیکال و تحلیل پایه:

در حال حاضر تحلیل تکنیکی در بورس‏های معتبر دنیا رواج زیادی پیدا کرده و طرفداران خاص خود را دارد. برخی ویژگی‌های متمایز تکنیکال نسبت به تحلیل پایه‏ای را می‏توان به شرح زیر دانست:

 1. تحلیل تکنیکی سرعت عمل بالائی داشته و به ما این امکان را می‏‌دهد که در مدت کوتاه‌‏تری نسبت به تحلیل پایه‌ای (فاندامنتال)، تعداد خیلی بیشتری سهام  یا ارز را مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم. 
 2. تحلیل تکنیکی نیاز به دانش بالای علوم اقتصادی و سیاسی (بر عکس تحلیل پایه‌ای) ندارد. 

در دوره آشنایی با تکنیکال، شما با مفاهیم کلی این روش و سرفصل‏های مهم آن، به عنوان مقدمه‏‌ای ضروری برای ورود به دوره جامع تحلیل تکنیکال، آشنا می‏‌شوید.

 

قراره چی یاد بگیریم؟

 1. تعریف نمودار
 2. انواع نمودار و مقایسه آنها
 3. تعریف کلی تحلیل تکنیکال
 4. مقایسه تکنیکال با فاندامنتال
 5. شناخت بازارهای دو طرفه
 6. شناخت انواع روند
 7. شناخت کانال
 8. مدیریت سرمایه گذاری ، شناخت حد سود و ضرر
 9. استراتژی معاملاتی بر مبنای روند و کانال
 10. برنامه کلی از تحلیل جامع تکنیکال و مدیریت سرمایه

 

این کلاس به چه افرادی توصیه میشه؟

اگر در بازار سرمایه فعال هستید و یا به فکر ورود به این بازار هستید، اگر نه تنها در بازار سرمایه، بلکه در بازارهایی که پیش بینی قیمت کالا یا خدمات در آن از اهمیت برخوردار است، فعال هستید آشنایی کلی با مفاهیم تکنیکال برای شما یک ضرورت حتمی است.
داشتن مهارت بالای ریاضی، آمار و اقتصاد برای آموزش تکنیکال یک امتیاز بزرگ اما غیر ضروری است. لذا حتی بدون داشتن این مهارت و دانش‏ها آموزش تکنیکال میسر است.

 

مدرک پایان دوره

برای کلاس دو ساعته آشنایی با مفاهیم کلی تکنیکال مدرک جداگانه به صورت پیش فرض ارائه نمی‏شود. با این حال و در صورت درخواست داوطلبان با دریافت هزینه صدور و ارسال مدرک به مبلغ 12 هزارتومان این مدرک توسط کارگزاری بانک سامان اعطا می‌شود که می‌تواند در رزومه کاری شما و حضور در بازار کار تاثیر چشم‌گیری داشته باشد.
توجه کنید که حضور در وبینار و مشارکت فعالانه در آنها از ضروریات اعطای مدرک است.
 

دسته
علم اقتصاد (در انگلیسی Economics)، شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به تحلیل تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات می‌پردازد. کانون توجه دانش اقتصاد بر این است که عوامل اقتصادی چگونه رفتار و تعامل می‌کنند و اقتصادهای مختلف چگونه کار می‌کنند. در این راستا، یک تقسیم‌بندی اولیه کتابهای پایه‌ای اقتصاد، اقتصاد خرد در برابر اقتصاد کلان است. اقتصاد خرد، رفتار عوامل پایه‌ای اقتصاد، شامل عوامل فردی مانند خانوارها و شرکتها یا خریداران و فروشندگان را بررسی می‌کند. در مقابل اقتصاد کلان، کلیت اقتصاد و عوامل مؤثر بر آن شامل بیکاری، تورم، رشد اقتصادی و سیاست پولی و مالی را تحلیل می‌کند.
استاد دوره: امیر کیوان مدیری

 متولد:  1356

سوابق تحصیلی:

 • کارشناسی حسابداری از دانشگاه آزاد
 • کارشناسی مدیریت حرفه ای بورس از دانشگاه عملی کاربردی

سوابق آموزشی:

 • تدریس حرفه‌ای تکنیکال از سال 90 و آموزش بیش از 200 داوطلب 

سوابق اجرایی:

 • فعالیت در معاملات بازار ارز ( فارکس ) از سال 1379
 • فعالیت در بخش مالی شرکتهای متعدد از سال 1379
 • عضویت در هیات مدیره شرکت دولتی سیپورکس ایران
 • عضویت در هیات مدیره و مدیر اجرایی شرکت گروه صنعتی غرب
 • فعالیت در کارگزاری بورس بانک سامان از سال 1389
موسسه همکار: کارگزاری بانک سامان

کارگزاری بانک سامانشرکت کارگزاری بانک سامان (سهامی خاص) به عنوان یکی از با سابقه‏‌ترین شرکت‏‌های کارگزاری بورس اوراق بهادار ایران، فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش سهام از سال 72 آغاز نموده است. در طی این سال‌ها، با تمام فراز و نشیب‌‏های موجود، کارگزاری بانک سامان به لطف خداوند و پشتیبانی یکی از موفق‏‌ترین برندهای بانکی کشور و با تکیه بر تجربه مدیران و اعتماد مشتریان خود توانسته است همواره در مسیر رشد و پیشتازی در عرصه‌های نوین، گام‌‏های موثری بردارد.

اکنون واحد توسعه کارگزاری سامان، در همکاری با «آکادمی چهل» اقدام به راه اندازی آموزش مجازی پرداخته تا از رهگذر گستراندن دانش و تجربه خود در بازارهای مالی کشور و حمایت از علاقمندان این بازار، گامی کوچک اما مهم را در راه شکوفایی اقتصاد میهن عزیزمان بردارد.

این کلاس در حال برگزاری است.
مشخصات
کلاس های تصادفی