آشنایی با بورس
آشنایی با بورس

تا همین چند سال‌ اخیر، حتی کسانی که مایل بودند سرمایه‌های خود را افزایش دهند، آن را در بانک‌ها نگه می‌داشتند تا از سود بانکی، به عنوان راهی برای افزایش سرمایه خود استفاده کنند. اما آنها نمی‌دانستند که یک فرد عادی می‌تواند با سرمایه‌گذاری در واحدهای یک شرکت تولیدی، به اندازه دارایی خود در مالکیت آن‌ شرکت مشارکت کند. یا اینکه به اندازه دارایی خود در یک شرکت سرمایه‌گذاری سهیم شود.

اکنون با کاهش نرخ‌های سود و افزایش آگاهی مردم از طریق رسانه‌ها بورس جایگاه رو به رشدی در اقتصاد خانواده‌ها به عنوان راهی برای افزایش سرمایه باز کرده است. کارگزاری بورس بانک سامان، در یک وبینار دو ساعته به کسانی که آشنایی با بورس و روش افزایش سرمایه در آن ندارد، کلیات مفاهیم بورسی و روش کار و تولید درآمد در بورس را توسط متخصص با سابقه این رشته آموزش می‌دهد. 

 

قراره چی یاد بگیریم؟

 1. بورس چیست و چه مزایایی برای افراد برای افراد جامعه ، کشور، تولید و خود کفایی دارد ؟
 2. چگونه می توان در بورس فعالیت نمود ؟
 3. انواع سرمایه گذاری در بورس چیست ؟
 4. مقایسه بازده و ریسک بازار بورس نسبت به بقیه بازارها
 5. شناخت انواع تحلیل در بازار بورس
 6. شناخت نرم افزارهای معاملاتی در بازار بورس
 7. شناخت سایت های مربوط به بازار بورس

 

این کلاس به چه افرادی توصیه میشه؟

به همه افرادی که علاقمند به افزایش سرمایه خود، داشتن شغل دوم و ریسک پذیر هستند.

 

تاریخ برگزاری

دوره آشنایی با بورس سه‌شنبه سیزدهم شهریور برگزار می‌شود.

دسته
علم اقتصاد (در انگلیسی Economics)، شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به تحلیل تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات می‌پردازد. کانون توجه دانش اقتصاد بر این است که عوامل اقتصادی چگونه رفتار و تعامل می‌کنند و اقتصادهای مختلف چگونه کار می‌کنند. در این راستا، یک تقسیم‌بندی اولیه کتابهای پایه‌ای اقتصاد، اقتصاد خرد در برابر اقتصاد کلان است. اقتصاد خرد، رفتار عوامل پایه‌ای اقتصاد، شامل عوامل فردی مانند خانوارها و شرکتها یا خریداران و فروشندگان را بررسی می‌کند. در مقابل اقتصاد کلان، کلیت اقتصاد و عوامل مؤثر بر آن شامل بیکاری، تورم، رشد اقتصادی و سیاست پولی و مالی را تحلیل می‌کند.
استاد دوره: امیر کیوان مدیری

 متولد:  1356

سوابق تحصیلی:

 • کارشناسی حسابداری از دانشگاه آزاد
 • کارشناسی مدیریت حرفه ای بورس از دانشگاه عملی کاربردی

سوابق آموزشی:

 • تدریس حرفه‌ای تکنیکال از سال 90 و آموزش بیش از 200 داوطلب 

سوابق اجرایی:

 • فعالیت در معاملات بازار ارز ( فارکس ) از سال 1379
 • فعالیت در بخش مالی شرکتهای متعدد از سال 1379
 • عضویت در هیات مدیره شرکت دولتی سیپورکس ایران
 • عضویت در هیات مدیره و مدیر اجرایی شرکت گروه صنعتی غرب
 • فعالیت در کارگزاری بورس بانک سامان از سال 1389
موسسه همکار: کارگزاری بانک سامان

کارگزاری بانک سامانشرکت کارگزاری بانک سامان (سهامی خاص) به عنوان یکی از با سابقه‏‌ترین شرکت‏‌های کارگزاری بورس اوراق بهادار ایران، فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش سهام از سال 72 آغاز نموده است. در طی این سال‌ها، با تمام فراز و نشیب‌‏های موجود، کارگزاری بانک سامان به لطف خداوند و پشتیبانی یکی از موفق‏‌ترین برندهای بانکی کشور و با تکیه بر تجربه مدیران و اعتماد مشتریان خود توانسته است همواره در مسیر رشد و پیشتازی در عرصه‌های نوین، گام‌‏های موثری بردارد.

اکنون واحد توسعه کارگزاری سامان، در همکاری با «آکادمی چهل» اقدام به راه اندازی آموزش مجازی پرداخته تا از رهگذر گستراندن دانش و تجربه خود در بازارهای مالی کشور و حمایت از علاقمندان این بازار، گامی کوچک اما مهم را در راه شکوفایی اقتصاد میهن عزیزمان بردارد.

این کلاس در حال برگزاری است.
مشخصات
کلاس های تصادفی

آتی سکه مقدماتی

تاریخ آغاز: ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
۷۰,۰۰۰ تومان

آتی‏‌سکه ویژه

تاریخ آغاز: ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
۱۲۰,۰۰۰ تومان